Filenin de en büyüğü Büyükşehir! 17.5.2009

Birçok alanda ilklere imza atan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Erkek Voleybol Takımı da çok önemli bir başarı kazanarak Aroma Voleybol 1. Ligi’nde Türkiye Şampiyonu oldu...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi her alanda ilklere ve başarılara imza atmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı tarihinde ilk defa çok önemli bir başarıya imza atarak Aroma Voleybol 1. Ligi’nde Türkiye Şampiyonu oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şampiyon sporcuları ve teknik heyeti Saraçhane Belediye Sarayı’nda kabul ederek tebrik etti. Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, Menajer Mustafa Aydoğan, Antrenör Nedim Özbey ile Spor A.Ş. Genel Müdürü İlker Astarcı da yer aldı.

Başkan Topbaş; “Dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda da olmalıyız!...”

Ziyarette konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her alanda ilkleri yaşayan ve yaşatan bir belediye başkanı olmaktan gurur duyduğunu belirterek, belediye olarak sadece fiziki altyapı ya da sosyal projeler yapmadıklarını, her alanda çok büyük yatırımlar ve hizmetler yürüttüklerini söyledi. Başkan Kadir Topbaş, “Her alanda kente ve kentliye hizmet etmek için çalışıyoruz. Özellikle nüfusunun yüzde 40’ı 18 yaşın altında olan ülkemizde spor alanında başarıya ulaşılması, dünyanın ortak dili haline gelen bu alanında gençlerimizin kendisini ispatlaması, dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda da kendisinden söz ettirmesi gerekir” dedi.

 “Voleybolcularımızın başarısıyla gurur duyuyoruz…”

Belediyespor’un Erkek Voleybol Takımı’nın şampiyonluğunun kendilerine gerçekten gurur verdiğine işaret eden Topbaş, “İnanıyorum ki bu başarı burada kalmayacak, arkası gelecek. Bu başarıyı almanın bir de sorumluluğu var. Daha sonraki zamanda bunu devam ettirmek, pekiştirmek ve güçlendirmek gerekiyor. Sporcularımızdan bunu bekliyorum ve kendilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Belediyespor olarak Süper Lig’deki futbol takımımızla kalmıyoruz. 2 bin 500 lisanslı sporcumuzla her branşta varlığımızı hissettiriyoruz” dedi.

Geçen yıl da Balkan Şampiyonu olmuşlardı

Birçok spor dalında 2 bin 500’ü lisanslı 4 bin sporcuyla hizmet verdiklerini belirten İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ da Belediyespor Erkek Voleybol Takımı’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanlığı döneminde 1995-1996 sezonunda Halk Bankası ile final oynayarak Türkiye ikincisi olduğunu hatırlattı. Spor kulübüne çok büyük destek vererek voleybolda ilk şampiyonluğun yaşanmasında çok büyük payı bulunan Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür eden Gümaşdağ, voleybolda başarılarının Türkiye ile sınırlı kalmadığını, erkek takımının geçen yıl da Balkan Şampiyonu olduklarını kaydetti.

“Sayın Başkanımız Kadir Topbaş’a amatör branşlara ve futbol dışındaki spor alanlarına da yaptığı çök önemli katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum” diyen Gümüşdağ, futbol takımıyla basında daha çok yer alan Belediyespor’un 11 ayrı amatör branşta spor yapan 4 bin sporcusunun bulunduğuna dikkat çekti. Belediyespor’un amatör ve profesyonel alanda birçok şampiyonluklara imza attıklarını ifade eden Gümüşdağ, “Takımlarımız sadece son iki yıl içinde voleybol tarihinde olmayan 4 ayrı şampiyonluk yaşadı. Gerek lig, gerek amatör şampiyonluğumuz Başkanımız Topbaş’ın amatör sporlara verdiği desteğin emeğidir. Biz bugün kazandığımız şampiyonluğu Başkanımıza hediye etmeye geldik” diye konuştu.

Ziyarette konuşmaların ardından şampiyon sporculara ve teknik heyete Başkan Kadir Topbaş tarafından madalya ile çeşitli hediyeler takdim edildi. Sporcular da Başkan Topbaş’a kazandıkları Türkiye Kupası ile 34 numaralı kulüp formasını hediye ettiler.