Büyükşehir’in 23 Nisan şovunda Türkiye ‘Domino’ rekoru yenilendi 23.4.2009

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği şovda, 200 bin taşla Türkiye domino rekoru kırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği şovla Türkiye domino rekoru kırdı. Geçen yıl ilk kez yapılan ve 165 bin domino taşının kullanılarak yapılan gösteriyle Türkiye rekoru kırılırken, bu yılki gösteride 200 bin domino taşı kullanılarak geçen yıl kırılan rekorun çıtası yükseltildi.

Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde düzenlenen gösteri kapsamında, Hollanda’dan gelen 14 kişilik ekip, “çocuk ve spor” temalı şov için 200 bin domino taşını bir haftada dizdi. Domino taşlarının ilk hareketini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve öğrenciler birlikte verdi. ATV Televizyonu’ndan da canlı yayınlanan şovda, 200 bin taş 10 dakika içinde başarıyla devrildi ve Türkiye’nin yeni ‘domino’ rekoru kırılmış oldu. Salonu dolduran öğrencilerin ve ekran başındaki milyonların ilgiyle izlediği domino şovunda, taşlar devrildikçe ortaya çıkan Atatürk posteri, Türk bayrağı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi flaması ve ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun’ yazısı coşkuyla izlendi ve ayakta alkışlandı.

 

Etkinlikte konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, “Bugün Aziz Atatürk ile silah arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyoruz. Dünyada tek çocuk bayramı bizde var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, geleceğe hazırlanan yavrularımızın bu önemli gününde domino şovu sergileyerek yeni Türkiye rekorunu kırmayı istedik ve bunu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum” dedi. Şovun ardından Hollandalı domino ekibi Başkan Kadir Topbaş’a içinde domino taşlarının bulunduğu bir plaket hediye etti ve Topbaş ile hatıra fotoğrafı çektirdi.