Başkan Topbaş’a Pakistan'da sürpriz... 13.3.2012

Başkan Topbaş'ın ismi Pakistanlı yöneticiler tarafından bir kavşağa verildi. Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, “Burada sizin adınızı yaşatmak istedik. Gönlümüze taht kurdunuz, bizleri onurlandırdınız. İstanbul’a yaptığınız hizmetler gibi bizlere de hizmet ediyorsunuz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Pakistan ziyaretinde, programda yer almamasına rağmen Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif tarafından “size bir sürprizim” var denilerek inşaatı yeni biten kavşağın açılışına götürüldü.

Başkan Topbaş’ın adı kavşağa verildi

Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif, tarihi Lahor kentinin önemli bir kesişme noktası olan Jinnah Bulvarı’nda inşa edilen kavşağa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın isminin verildiğini açıkladı.

Şerif: “Gönlümüzde taht kurdunuz”

Başbakan Muhammed Şahbaz Şerif, törende yaptığı konuşmada, “Halkım adına sizlere ve Türk halkına teşekkür ederim. Burada sizin adınızı yaşatmak istedik. Gönlümüze taht kurdunuz, bizleri onurlandırdınız. İstanbul’a yaptığınız hizmetler gibi bizlere de hizmet ediyorsunuz. Yaptıklarınızın yanında bu Kavşağı sizleri hatırlamamız için küçük bir anı olarak kalmasını dilerim” dedi.

Başkan Topbaş: “Böyle sürpriz beklemiyordum”

Başkan Kadir Topbaş,  sürpriz karşısında mutluluğunu şu sözlerle ifade etti; “İstanbul olarak tarihi Lahor kentiyle 1975 yılından beri kardeş şehiriz. Ancak böyle bir sürpriz beklemiyorduk. Lahor halkına vereceğimiz hizmetlerle dostluk ve kardeşliği pekiştireceğiz. İşbirliğimizi daha da somutlaştıracağız" diye konuştu.