Adalar’a doğalgazdan sonra teleferik geliyor… 2.2.2009

Adalar’da yaşayan vatandaşlarla buluşan Başkan Topbaş, “Adalar’a denizin altından doğalgaz getirdik. Altyapıyı yüzde 90 oranında tamamladık. Şimdi de teleferik getirerek turizmi canlandıracağız, esnafımızın yüzünü güldüreceğiz” dedi.

Seçim çalışmalarını Adalar’da sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükada, Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’da AK Parti seçim irtibat bürolarını açtı ve vatandaşlarla sohbet etti, karanfil dağıttı. Büyükada’daki açılışta konuşan Başkan Kadir Topbaş, göreve geldiğinden bu yana İstanbul’a 25 milyar TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Adalar’a denizin altından doğalgaz getirdik. Bunun için kendi kaynaklarımızdan 6 milyon TL harcadık. Adaların artık her noktasında doğalgaz var. Altyapıyı da yüzde 80-90 oranında tamamladık. Yıllarca Adalılar asbest borudan, kanserojen malzemeden su kullandı. Şimdi pırıl pırıl tertemiz su içiliyor. Sahiller kirlenmişti. Deniz girilemez hale gelmişti. Çok büyük çevre yatırımlarıyla ve dere ıslahlarıyla sahilleri kurtardık” diye konuştu.
 
Adalara teleferik hattı kuracaklarını müjdeleyen Kadir Topbaş, “Adalara teleferik getireceğiz inşallah. Hava şartları ne olursa olsun, bu nostaljiyi, bu turizmi burada canlandıracağız. Esnafımızın yüzü gülecek. Daha çok işimiz var. Halkımız hizmet edeni unutmaz. Biz Adalara teleferikle geleceğiz ” dedi.

Kimi siyasetçilerin dertlerinin hizmet olmadığını kaydeden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “O zihniyetlerin İstanbul’da yönetici olduğu zamanlardaki çöp yığınlarını çocuklarınıza anlatın. Bu siyasetçiler göreve gelirken ‘suyu ve sütü bedava yapacağız’ dediler. Olmayan suyu bedava yaparlar. Yoktu ki, bedava olsun. Şimdi gene hayal satıyorlar. ‘Hele şu fırsatı ele bir geçirsek, vatandaş unutur’ diyorlar. Hayır. O dönem geçti. Önümüzde 29 Mart Yerel Seçimleri var. Demokrasi güzel bir yarış ve bu yarışın medeni, insani, İstanbul gibi bir kenti temsil etme yeteneğine sahip kişilerce, ifade, lisan, konuşma adabı, usulü ile yapılması gerekiyor. Çünkü tek amaç İstanbul’a ve Türkiye’ye hizmet…”