Başbakan Erdoğan “İstanbul Merkezi Brüksel” bürosunu ziyaret etti 3.1.2009

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl açılan İstanbul Merkezi Brüksel bürosunu ziyaret etti.

İstanbul Merkezi’ne eşi Emine Erdoğan’la birlikte gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş karşıladı. Ziyarete Başbakan Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra, Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu katıldı.

Geçen ay açılışı yapılan Merkez’deki Sanat Galerisi’ni ziyaret eden Başbakan Erdoğan şeref defterine; “İstanbul Center, bu tür sergilerle sadece İstanbul'un değil, ülkemizin de tanıtımında önemli bir işlev görecek. Değerli Başkanımız Kadir Topbaş Bey'e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye yazdı.

İstanbul Merkezi-Brüksel Bürosu Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir süre sohbet eden Başbakan Erdoğan, Merkez’in, İstanbul’un son yıllarda gösterdiği gelişmenin bir sonucu olduğunu, AB ile ilişkiler açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Başbakan “Bu Merkez’in çalışmaları ile AB ilişkileri paralel bir şekilde yürüyecektir” dedi.