İstanbul’a 98 milyar lira yatırım… 21.6.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki muhtarlarla iftarda biraraya geldi. 12,5 yıldır İstanbul’a gururla hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş, şehre tam 98 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki 959 mahallenin muhtarları ve aileleriyle iftarda buluştu. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen iftarda, muhtar derneklerinin başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, genel sekreter yardımcıları ve bürokratlar da yer aldı.

Muhtarlar, vatandaşların sorunlarını en iyi bilen noktadır…
Ramazan ayının manevi atmosferinde devletin kılcal damarları olarak nitelendirdiği muhtarlarla buluşmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul'un nüfus olarak dünyanın 124, ekonomik olarak da 117 ülkesinden büyük olduğunu söyledi. 

Başkan Topbaş, devasa yapısıyla ve yatırımlarıyla bir ülke ölçeği gösteren şehrin mahallelerini en iyi orada yaşayan muhtarların bildiğine dikkat çekerek, “İnsan vücudunun sinir uçları gibi devletin en uç noktasında seçimle işbaşına gelen muhtarlarımız, vatandaşların sorunlarını en iyi bilen bir noktadadır.” dedi.

İstanbul’a 98 milyar lira yatırım…
Kendilerinin de aynı anlayışla 12,5 yıldır İstanbul'a gururla hizmet ettiklerini ve bu yılla birlikte şehre tam 98 milyar lira yatırım yaptıklarını vurgulayan Başkan Topbaş, “İstiyoruz ki, İstanbul kendi değerlerinin farkına vararak bir odak şehir olsun. Yaptığımız yatırım ve hizmetlerle İstanbul’un adından söz edilir hale geldi. Girdiğimiz yarış medeniyet yarışıdır ve İstanbul dünyanın en önemli kongre, fuar ve toplantılarına ev sahipliği yaparak dünyada adından söz ettiriyor.” diye konuştu.

Muhtarlıklar Müdürlüğü kuruldu…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarların taleplerini karşılamak için Muhtarlıklar Müdürlüğü kurduğunu, bu kapsamda kendilerine gelen taleplerin tamamını ilgili birimlere aktararak çözüme kavuşturmak için çalıştıklarını anlatan Başkan Topbaş, İstanbul’un geleceğine yatırım için yeraltında binlerce kişinin metro ve tünel projelerinde çalıştığının altını çizdi.

İstanbul’un her noktasına hizmet götürülüyor…
“Muhtarlar bulundukları mahallelerde devletin gözü kulağıdır. Bu nedenle sizlerden çevrenizde gördüğünüz eksiklik ve aksaklıkları bize bildirmenizi rica ediyoruz.” diyen Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunun için muhtarlarımızın tamamına tablet bilgisayar dağıtacağız. Gördüğünüz her türlü sorun ve aksaklıkları İBB Muhtarlar Müdürlüğü’ne yansıtmanızı istiyoruz. Asla siyasi mülahaza gözetmeksizin İstanbul’un her noktasına hizmet götürüyoruz. Göreve geldiğim ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam ediyorum. Muhtarlarımızın talep ettiği mahallelerimizle ilgili bilgi ve projeleri de bürokrat arkadaşlarımız sizlerle paylaşacak.”