Başkan Topbaş’tan bayram mesajı 5.7.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile birlikte Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

İstanbulluların ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ramazan ayının, insanlığın öldüğü yüzyılımızda neşet eden duygulara mihmandarlık yaptığını ifade edere şöyle konuştu: “Ramazan-ı Şerif tüm birlik ve beraberliğimize vesile oldu. Bayramın İslam aleminin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum. İslam barış ve kardeşlik dinidir. Bu duyguların yeşerdiği bir Ramazan Bayramı olmasını temenni ediyorum. Vatan için kendi canını veren şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.”

“İnsanlık, dini kendisine göre yorumlayanların ve muharref dinlerin yaşattıkları acılarla sarsılıyor” diyen Başkan Topbaş, “Kimin ne dediği değil, kimin ne yaptığı önemlidir. Ecdadımızdan tevarüs eden sorumluluklarla geleceğe yürüyoruz. Esasında insanlığın umuduyuz. Bayramı kendi adımıza değil, insanlık adına yaşayalım. Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Mutluluğumuz dünyanın dört bir yanındaki acılara teselli olsun” ifadelerini kullandı.