Bağcılar’da vatan nöbeti 22.7.2016

Başkan Kadir Topbaş, Bağcılar Meydanı’nı doldurarak vatan nöbetine devam eden İstanbullulara seslendi.

Bağcılar Meydanı’nı doldurarak vatan nöbetine devam eden İstanbullulara seslenen Başkan Kadir Topbaş, demokrasinin, milli iradenin ve vatanın nöbetçisi olan halkın bu destansı tavrıyla Çanakkale destanı yazan ecdadına layık olduğunu belirterek, “Sizin iradeniz ve Cumhurbaşkanımızın o dik duruşuyla halka rağmen hiçbir hareketin olmayacağını gösterdiniz. Her birinize teşekkür ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize acil şifalar diyorum” dedi.

“Başkomutanımız Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve sizlerin cesareti olmasaydı bugün çok farklı bir durumda olurduk. Asker kıyafeti giymiş Fetöcü teröristlerin Peygamber ocağı olarak gördüğümüz askerimizi kirletmeye gücü yetmeyecektir. Bu nasıl bir ihanet? İzahı mümkün değil” diyen Kadir Topbaş, asker kıyafeti giymiş teröristlerin darbe yapmak istedi ancak milletin tokadını yediğini söyledi.

Belediye bürokratlarıyla yaptıkları toplantıda öldürülen darbeci teröristlerin kimsesizler mezarlığına dahi gömülmemesi talimatı verdiğini hatırlatan Topbaş, “Öyle bir mezar olsun ki vatandaşlarımız oraya lanet okumak için gitsin. 15 Temmuz 2016’da devlete ve millete silah çeken vatan hainleri mezarlığı olsun. Kara taşlarla örün etrafını, mezar taşı olarak kara taş koyun. Kargalar konsun. Cehennem çukurlarından bir çukur olsun orası. Şehitlerimiz altından ırmaklar akan cennet bahçelerinde kıyamet gününü beklerken, onlar da kargaların gölgelerinde, cehennem çukurlarında beklesinler” diye konuştu.

Bu toprakların şehit kanlarıyla yoğrulduğunu, birçok hanede şehit ve gaziler olduğunu dile getiren Topbaş, kendisinin de bir şehit torunu olduğunu, küçük yaşta babaannesinden şehit dedesiyle ilgili hatıraları dinlediğini kaydetti.