Başkan Topbaş’tan Çengelköy’e ziyaret 26.7.2016

Başkan Kadir Topbaş, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişiminde büyük direnç göstererek destan yazan Çengelköy’de polis merkezi ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çengelköy Polis Merkezi’ni ziyaretinde emniyet görevlilerinin hain darbe girişiminde vatandaşlarla birlikte kahramanca mücadele ettiğini söyledi.

 

Şehit polislere rahmet, gazilere acil şifalar dileyen Başkan Kadir Topbaş, “Emniyet mensuplarımıza, gerçek askerlerimize ve vatandaşlarımıza kahramanca direnişlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Asker kılıklı teröristlerin gerçekleştirdiği darbe girişiminin yeni bir destan yazılarak püskürtüldüğünü vurgulayan Kadir Topbaş, Çengelköy esnafını ve sakinlerini de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu. Topbaş, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnirken yaralanan gazi muhtar Can Cumurcu'yu da evinde ziyaret ederek teşekkür etti.

 

İstanbulluların Çengelköy’de, Boğaziçi Köprüsü’nde, Vatan Caddesi’nde ve Saraçhane belediye binasında uçakların, tankların, topların namlularına karşısında imanlarıyla durarak bir destan yazdığının altını çizen Topbaş, "Oluşan beraberlik ve kardeşlik ortamının muhafaza edilmesi, Allah korusun benzer hain girişimlerin önünü kesmek açısından çok önemli" diye konuştu.