Güngören ve Arnavutköy demokrasi nöbetinde 30.7.2016

Güngören ve Arnavutköy’de demokrasi nöbetine katılan Başkan Kadir Topbaş, “Gelecek nesiller sizin bu duruşunuzla şekillenecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören ve Arnavutköy’de meydanları doldurarak demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara seslendi. Meydanlarda coşkuyla karşılanan Başkan Kadir Topbaş, “Demokrasi nöbetiniz hayırlı olsun. Ne güzel bir duruş sergilediniz ve yine sokaklarda meydanlardasınız. Devletin geleceği milletin bekası söz konusu olduğu zaman siyasi mülahazaları,  etnik yapıları bir tarafa bırakarak bir araya geldiniz. FETÖ’nün asker kisveli teröristlerine gereken cevabı verdiniz” diye konuştu.

 

“Sizler ülkemizin geleceğini kurtardınız” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nice şehitler verdik bu toprakları yurt edinmek için. Bin yıllık tarihimizin destanlarına bir yenisini eklediniz. Tanklara göğüs geren, namlunun ucuna korkusuzca atılan, F16’lara, helikopterlere karşı koyan büyük yürekli insanlarsınız. FETÖ’nün teröristleri milletin önüne çıktığında onların hile ve oyunlarını imanınızla yüreğinizle bozdunuz. Bu duruşunuz bütün dünyaya örnek oldu. Devlet nedir, millet nedir bunu herkese gösterdiniz.”

 

Bütün vatandaşların dünyanın hiçbir milletinde bugüne kadar rastlanmayan bir duruş sergilediğini ve tüm dünya topluluklarına örnek olduğunu iade eden Topbaş, gelecekte tarih kitaplarına altın harflerle yazılacak bu duruşun okullarda okutulacağını ve bilimsel çalışmalara konu olacağını söyledi.

 

Bir kardeşlik atmosferi oluştuğunu ve yarınlara umutla bakabildiklerini vurgulayan Kadir Topbaş, “İhtilaller ve darbeler zayıf, gergin toplumlarda başarılı olur. Birleşmiş yürekleri bir olan birlikte olan toplumlarda başarılı olmaz. Bundan sonraki nesiller sizin bu duruşunuzla şekillenecek. Bugün burada demokrasi nöbeti tutuşunuz bile düşmana zül olmakta. Çünkü siz su uyur düşman uyumaz diyorsunuz. Bunu gösteriyorsunuz. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar artık tamamdır diyene kadar buradayız. İnşallah kavga ve sıkıntıları geride bırakırız. Bu bir milat olur inşallah. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde yeni bir Türkiye hazırlayacağız” şeklinde konuştu.