Başkan Topbaş şampiyon güreşçiye “ev” hediye etti 22.9.2010

Başkan Kadir Topbaş, Moskova’da gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan İ.B.B. Spor Kulübü Sporcusu Selçuk Çebi’ye ev hediye etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Moskova’da gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Grekoromende 74 kiloda Dünya Şampiyonu olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Sporcusu Selçuk Çebi ile İBB Spor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve kulüp yöneticilerini makamında kabul etti.

Çebi 2. kez dünya şampiyonu

Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleşen görüşmede konuşan Başkan Kadir Topbaş, dünya şampiyonu sporcuyu tebrik ederek, “Selçuk Çebi gururumuz. Gerçekten mutluluk duyduk bir rekora imza atarak 74 kiloda ikinci kez üst üste dünya şampiyonluğu aldı. İnşallah gelecek yıl İstanbul’da düzenlenecek şampiyonada da kırılmayacak bir rekora imza atarak 3 yıl üst üste şampiyon olur. Kendisine başarısından dolayı İstanbullular adına teşekkür ediyorum” dedi.

“İstanbul spora ve sporcuya bayraktarlık yapıyor”

“Türkiye’de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ikinci olan ‘12 Dev Adam”ı da kutluyorum. Onur verici gurur verici bir maçtan sonra bize dünya ikinciliğini hediye ettiler. İstanbul ile de her branşta spora ve spor adamına bayraktarlık yaptığı için ayrıca gurur duyuyorum” diyen Başkan Kadir Topbaş, Çebi’ye bir teşekkür plaketi ile KİPTAŞ Hadımköy Konutları’ndan 95 metrekarelik bir daire hediye etti.

Dairenin tapusunu şampiyon sporcuya teslim eden Başkan Topbaş, anahtarı verirken sporcuya evli olup olmadığını sordu. Çebi’nin evli ve çocuk sahibi olduğunu öğrenen Kadir Topbaş, “Çocukların sayısı arttıkça dairelere daha çok ihtiyacın olacak. Sen güreş yapmaya devam et, çocukların geleceğini hazırla” diye espri yaptı.