Kamp ateşini Başkan Topbaş yaktı 8.8.2010

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ümraniye İzci Kampı'nda eğitim gören genç izcilerin veda programına katılarak moral verdi. Kamptaki eğitimlerini tamamlayan çocukların başkan amcalarının aralarında olmasından dolayı sevinçleri veda programı boyunca gözlerinden okundu.

Kampa girdikten hemen sonra kamp ateşini yakan Başkan Topbaş daha sonra da kamp Başkanı Süheyla Subaşı'ndan kamp hakkında bilgi aldı. Kamp ateşini yanında basın mensuplarına açıklama yapan Topbaş, bu tür kampların sayısının artırılabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Çocukluk döneminde kendisinin de izci başkanlığı yaptığını belirten Topbaş, Ümraniye İzci Kampı'nın bin kişilik bir kamp olduğunu ve 20 bin yetişmiş profesyonel izci üyeleri bulunduğunu kaydetti.

”Bu kamp dünyadaki en büyük izci ailesidir.” diyen Başkan Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü. “Biz bu kampı İstanbul'daki çocuklar için değil, Anadolu'dan gelen hatta yurt dışından gelen çocuklarımız için geliştirdik. Bu şekilde dünya barışına bir katkı sağlamak ve gençlerin paylaşım duygusunu geliştirerek geleceğimiz için şimdiden onları hazırlamayı amaçladık.”

Dünya’dan ve Türkiye’den gelen çocukların birbirinden renkli gösterilerini de çocukların aileleriyle birlikte izleyen Topbaş, etkinlik sonrasında kendisine takdim edilen hediyeleri alarak çocuklarla fotoğraf çektirdi.