Amatör spora destek devam ediyor 4.2.2010

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2004 yılından bu yana yürüttüğü spora destek çalışması kapsamında 700’ü aşkın amatör spor kulübüne tesis, saha ve malzeme yardımına devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2009-2010 sezonunda, büyük ekonomik sıkıntılar yaşayarak varlıklarını sürdürmeye çalışan 500’e yakın amatör spor kulübüne mali yüklerini hafifletmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla 79 bin 229 kalemden oluşan malzeme yardımında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü, İstanbul’da faaliyet gösteren; spor malzemesine ihtiyacı olduğunu resmi yazıyla belirten 370 spor kulübüne ve bu kulüpler bünyesinde lisanslı olarak futbol oynayan amatör sporculara malzeme yardımında bulundu. Kulüplerin yanı sıra 65 adet okul spor kulübüne ve 90 adet ferdi amatör spor kulubüne de malzeme desteği sağlandı.

Sporu geliştirmenin ve yaygınlaştırmanın yanı sıra gençleri kötü alışkanlardan kurtarıp spora yönlendirerek önemli bir toplumsal işlevi de yerine getiren amatör spor kulüplerine daha sağlıklı ortamlarda daha kaliteli malzemelerle spor yapmaları için malzeme olarak kullanılmak üzere; yağmurluk, eşofman, çanta, tişört, şort, çorap, futbol topu, basketbol topu, voleybol topu, hentbol topu ve kaban dağıtımı yapıldı.

İstanbul’daki amatör spor kulüplerinin resmi müsabaka ve antreman ihtiyaçlarını sağlıklı ve güvenli ortamlarda yapabilmeleri için açık ve kapalı spor tesislerini inşaa eden, yenileyen ve toprak sahaları sentetik çim yapma dahil bakım ve onarımlarını gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi; 700’ü aşkın amatör spor kulübünün bir yandan da ihtiyacı olan antreman ve müsabaka malzemelerini karşılamaya çalışıyor.

Çeşitli imkânsızlıklar içinde amatör futbola ve spora hizmet eden bu kulüplere; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 yıldan beri yapılan bu yardımlar, spora gönül veren halkımız tarafından memnuniyetle karşılanırken, zor şartlar altında bulunan spor kulüplerinin de Türk sporuna hizmetinin devamı sağlanıyor.

Malzemelerini teslim alan kulüp yöneticileri, yapılan çalışma ve verilen destekle ilgili memnuniyetlerini belirterek Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür ettiler. Kulüp yöneticileri, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin her zaman yanlarında olduğunu ve bu destek ve güçle çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.