Turizmcilerden Başkan Topbaş’a “Onur Ödülü” 29.11.2011

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün düzenlediği 3. İstanbul Turizm Ödülleri’nde ‘Onur Ödülü’, Türk turizmine katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a verildi.

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü koordinasyonunda tüm turizm kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenlenen İstanbul Turizm Ödülleri, Beyoğlu Atlas Pasajı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, onur ödülünün önemine dikkat çekerek, şunları söyledi; “Gerçekten çok önemli bir ödül. Bu ödülün arkasında çok güçlü olan ekibim var. Şehrimiz turizm, kongre ve fuarcılık alanında çok büyük gelişmeler katetti ve bu yıl 8 milyona dayanan turist sayısına ulaştık.

 

Törende Onur Ödülü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Etkinlik Ödülü Ayasofya Müzesi Başkanı Doç. Dr. Haluk Dursun’a, Özel Ödül ise Dr. Sedat Bornavalı’ya verildi.

 

İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, “Haliç ve İstanbul Kongre Merkezleri ile İstanbul’u dünyada önemli bir kongre merkezi yapması, UCLG Başkanı seçilmesi ve turizmin gelişmesine katkı sağladığı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş onur ödülüne layık görüldü.” dedi.