23 yıllık hayal gerçek oluyor 11.5.2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilçe yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Sultanbeyli’nin yıllardır yolunu gözlediği Gölet Projesi’nin temeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli Gölet Projesi’nin temel atma töreninde vatandaşlara hitap etti. Başkan Topbaş, son 8 yılda 52 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve bunun yüzde 55'inin ulaşım yatırımları olduğunu söyledi.

Sultanbeyli’ye 378 milyon lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, Anadolu yakasının ikinci metrosunda çalışmaların başladığını ifade etti. Başkan Topbaş, “Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nı başlattık. 23 kilometrelik bu hat 38 ayda bitecek. Bu hat, Çekmeköy, Taşdelen, Yenidoğan ve Sultanbeyli ile birleşecek. Daha sonra Sabiha Gökçen Havalimanı ile Pendik’e ulaşacak” dedi.

Sultanbeylilere ikinci metro müjdesi

Başkan Topbaş, konuşmasında Sultanbeylilere bir de müjde verdi. Başkan Topbaş, “Sultanbeyli ile ilgili bir projemiz daha var. Kadıköy-Ümraniye-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu. Bu hayal edilemezdi. Buradan metroya binen bir kişi, İstanbul'un herhangi bir yerine rahatlıkla gidebilecek. Bunlar gerçek olacak. Daha konforlu, kaliteli bir sistem gelecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Kadir Topbaş,  çocuklarla birlikte projenin temelini attı. Dev proje ile 170 dönümlük alanda futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile tenis kortları, yürüyüş alanları, seyir terasları, çay bahçesi, restoran ve parklar inşa edilecek.