İstanbulluların gözü kulağı olacak… 3.11.2011

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Dünyanın ilk şehir televizyonu olan İstWeb TV’nin sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Dünyanın ilk şehir televizyonu İstWeb TV, toplu ulaşım araçlarıyla hareket eden 5 milyon kişiye ulaşma imkanının yanı sıra, internet üzerinden de tüm dünyaya yayın yapıyor.

 

İstanbulluların gözü kulağı olacak

 

İstanbul’a dair her şeyin bulunduğu İstWeb TV’nin herkesin gözü kulağı olacağını belirten Başkan Kadir Topbaş, “İstWeb TV projemiz, Türkiye’nin ve dünyanın ilk şehir televizyonu olma özelliğiyle sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için çok önemli bir adım olacak” dedi.

 

İstWeb TV’nin özellikle hareket halindeki ve internet başındaki İstanbullular için vazgeçilmez bir ekran olacağına dikkat çeken Başkan Topbaş, “İstWeb TV, İstanbul’un ulaşım akslarına, meydanlarına, duraklarına, hatta taksilere kadar yerleştirmeye başladığı 25 bin ekranla şehir hayatının yoğunluğu ve karmaşası içinde sağlıklı bilgiye pratik bir şekilde ulaşabilmesini sağlayacak” diye konuştu.

 

İstWeb TV taşınabilir olacak

 

İstWeb TV sayesinde televizyon izlemek için sabit bir ekrana mahkum olunmayacağının altını çizen Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti:“Teknolojinin getirdiği imkanlar sayesinde bilgi daha kolay ve pratik bir şekilde İstanbullulara ulaşacak. Öte yandan, televizyonumuz IPad, IPhone, android cihazları ve iletişim sistemleri aracılığıyla da taşınabilir bir TV olacak.”