İstanbul Muhtarları Büyükşehir iftarında buluştu 11.8.2011

İstanbul’daki 935 muhtar ile aileleri ve muhtarlar derneği yöneticileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iftarında bir araya geldi. Muhtarlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet Selamet, “Sizler İstanbul’un kılcal damarlarısınız. İstanbul sizlerle hayat buluyor. Bizlerin ulaşamadığı yerlere sizler ulaşıyorsunuz” dedi.

İstanbul’un mahalle ve köylerini yöneten 935 muhtar ile aileleri ve muhtarlar derneği yöneticileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Haliç Kültür Merkezi’ndeki iftarında buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ahmet Selamet ve Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin pek çok bürokratı da yer aldı.

İftarın ardından muhtarlara hitap eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, muhtarların Ramazan ayını ve yaklaşan bayramlarını tebrik etti ve İstanbul’da el ele çok güzel hizmetlere imza attıklarını söyledi. “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle yakın ve sıcak bir temas içinde olduk. Hep birlikte çok güzel hizmetlere imza attık. İstanbul’u geleceğe hazırlama sorumluluğu hepimizin” diyen Ahmet Selamet, şöyle devam etti;

İstanbul’un sorunları çözülüyor

“Sizler 935 muhtar olarak İstanbul’un nabzısınız.  Sizler mahallelerimizin ve köylerimizin birer eminisiniz, büyüğüsünüz, yöneticisisiniz. Muhtarlar, mahallî idarenin temel taşıdır. Halkın oylarıyla işbaşına gelirler ve demokrasi açısından muhtarların rolü önemlidir. İstanbullu olmak, İstanbul’a hizmet vermek bir ayrıcalık ve güzelliktir. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz. İstanbul’a hizmetin her türü makbuldür, özeldir. İstanbul’un bir mahallesine muhtar olmak birçok ilçenin kaymakamlığına ve hatta valiliğine eş değerdir. Onbinleri bulan insana hitap ediyorsunuz. İstanbul büyük bir coğrafya ve her birimiz bu coğrafyanın bir unsuruyuz. Bizleri bir araya getiren unsurlar kocaman bir İstanbul oluşturuyor.”

Göreve geldikleri günden bu yana İstanbul’u adım adım güzelleştirdiklerini ve altyapı sorunun büyük ölçüde çözdüklerini hatırlatan Selamet, “Altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık. Kenar semtlere kadar ulaştık. İstanbul’un en küçük ayrıntısına değin ilgileniyoruz. Halkımız her hizmeti bizlerden bekliyor. Bizler de sizlerle birlikte sorunlarımızın üstesinden geliyoruz. Yönetim anlayışımızda sizleri kendimizden hiçbir zaman ayırmadık. Kapımızı sonuna kadar sizlere açık tuttuk. Ve size daha yakın olmak için kurduğumuz “Muhtarlara Özel Büro” ile çalışmalarımız daha koordineli ve etkin sürüyor” diye konuştu.