İstanbul’dan işbirliği adımı… 20.2.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Singapur ve Malezya’da ekonomi odaklı temaslarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Uzakdoğu gezisi kapsamında önce Singapur’u ziyaret etti. Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong ve Singapur Ekonomi Bakanı ile görüşen Kadir Topbaş, Singapur’da deniz suyundan içmesuyu elde edilen dünyanın sayılı tesislerinden birini gezerek brifing aldı.

Türkiye ile dayanışma içindeyiz…

Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, Türkiye’de meydana gelen terör olayları nedeniyle üzüntüsünü dile getirerek, “Terör hepimizin ortak sorunu ve ancak tüm ülkelerin ortak çalışmasıyla terörün üstesinden gelinebilir. Türkiye ile dayanışma içindeyiz” dedi.

Singapur ile işbirliğine, bilgi ve deneyim paylaşımına açığız…

Singapur halkına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş da, şunları söyledi: “Singapurlu işadamlarını Türkiye’de yatırım yapmaya davet ediyorum. Önümüzdeki ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İSKİ’den bir teknik heyeti de incelemelerde bulunmak üzere Singapur’a göndereceğiz. Belediye şirketlerimizle Singapur yönetimi ve işadamlarıyla her türlü işbirliğine, bilgi ve deneyim paylaşımına açığız.”

İstanbul ve Kuala Lumpur’daki çalışmalar görüşüldü…

Asya gezisi kapsamında son olarak Malezya’ya giden Başkan Kadir Topbaş, Başkent Kuala Lumpur’da Belediye Başkanı Mohd Amin Nordin bin Abdulaziz’i makamında ziyaret etti. İstanbul ve Kuala Lumpur’daki çalışmalar ve işbirliği imkanlarının görüşüldüğü ziyarette, iki şehir arasında bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra özellikle ekonomi alanında işbirliği alanlarının genişletilmesi kararlaştırıldı.