Açe Belediye Başkanı’nın ziyareti… 7.1.2016

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Banda Açe Belediye Başkanı Illiza Saaduddin Djamal ile Saraçhane’deki makamında biraraya geldi.

Banda Açe Belediye Başkanı Illiza Saaduddin Djamal, beraberindeki heyetle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, Banda Açe Belediye Eğitim Daire Başkanı Syaridin Abdullah Usman, Belediye Bayındırlık İşleri Daire Başkanı Samsul Bahri Bin Abdul Hamid, Belediye Temiz Su Daire Başkanı Teuku Novizal Aiyub, Belediye Hıfzıssıhha ve Kent Güzelleştirme Daire BaşkanıSiti Hajar da bulundu.

 

Başkan Kadir Topbaş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, konuk belediye başkanı ve beraberindeki heyetin kendilerine nezaket ziyaretinde bulunduğunu ve nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ettiğini söyledi. Kısa bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Açe’ye yaptığı yardımlardan dolayı Djamal’in kendilerine teşekkür ettiğini de dile getiren Başkan Topbaş, “Bu bizim özümüzde var. Türk milleti yardımseverdir. Dünyanın neresinde olursa olsun yardıma ihtiyacı olan herkesin yanındayız.” dedi.

 

Konuk Belediye Başkanı Djamal da, İstanbul’da olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, “Burada olmak evimizde olmak gibi. Sayın Başkana sıcak ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Türk dostlarımızın her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.