İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet… 24.12.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un ilçe belediye başkanları ile Beyaz Köşk’te biraraya geldi. Başkan Topbaş, kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini ifade etti.

Emirgan Korusu’ndaki Beyaz Köşk’te ilçe belediye başkanları ile biraraya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’a yaptıkları yatırımlardan bahsederek, “Sizlerin de yakından bildiği yatırımlar, İstanbul’u dünyanın gıpta ile izlediği bir şehir haline getirdi. Bu bir ekip işi. Sizlere ve sizlerin şahsında da tüm ekip arkadaşlarınıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Aralık ayı başında Paris’te katıldığı ve başkanlığını yaptığı “Yerel Liderler İklim Zirvesi”ne de değinen Başkan Topbaş, şöyle devam etti: “İki dönemdir Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Teşkilatı Başkanlığı’nı da yürütüyorum. Bu vesileyle dünyanın pek çok ülkesinde programlara katılıyorum. Bu tür programlar, ülkemizin ve İstanbullumuzun bilinirliğini artırma yönünde önemli bir etkiye sahip. Sohbet ettiğimiz dünya liderleri de İstanbul’dan övgüyle bahsediyorlar. Bu övgünün mimarları sizlersiniz.”

 

Göreve geldikleri günden bu yana İstanbulluların yaşadıkları şehirden gurur duyacakları bir şehir inşa etmek için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Topbaş, ”Kurumsal taassup gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürüyoruz. Parti gözetmeksizin tüm ilçelerimize yatırımlarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’a hizmet etmenin bilinciyle hareket ediyoruz. İstanbul gibi bir şehirde yönetici olmak büyük bir gurur.” diye konuştu.