İBB’ye iki ödül birden! 5.12.2015

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. Başkan Kadir Topbaş, İETT’ye verilen ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye İnovasyon Haftası Kapanış Töreni, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Genel Müdürü Mümin Kahveci, İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) Genel Müdürü Fahrettin Soran ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.

 

Kendi ürettiği teknolojiyi kullanarak dünya kentlerine örnek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Küresel İmprove ve Türkiye İnovasyon Şampiyonları Ödül Töreni’nden iki ödülle döndü. “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” dalında 1’inci İETT’nin ödülünü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci’ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

“İnovasyon Kaynakları” dalında 2’nci olan İSTAÇ’ın ödülünü ise Genel Müdür Fahrettin Soran, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın elinden aldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Topbaş, ödül töreninden önce İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası etkinlikleri stantlarını gezerek, yetkililerden bilgi aldı.