Sinop, İstanbul’a taşındı… 27.11.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri’ne katıldı. Sinopluların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Topbaş, önümüzdeki yıl bu tarz etkinliklerin Yenikapı’da yapılacağını açıkladı.

Sinop’un kültürünü ve yemeklerini İstanbullularla buluşturan 2. Sinop Tanıtım Günleri, Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Etkinliği gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri eşlik etti.

 

Sinop, Türkiye’nin incisi…

Tanıtım günlerinin Sinop’un kültürel değerlerinin yansıtılmasında büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Kadir Topbaş , “Sinop Türkiye’nin incisi, çok farklı bir yerde güzel bir kentimiz. İstanbul’da bu kültürel faaliyetlerin yapılmasını ve geleceğe taşınmasını önemsiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu desteği her zaman vermekteyiz. Buradaki aktiviteler geleceğe yürürken değerlerle hareket etme anlayışı getiriyor.” dedi.

 

Yenikapı’da 9 bin m2’lik çadır kurulacak…

Sinop’a hiç gitmediğini, Sinop Valisi ile Belediye Başkanının davetine en kısa zamanda icabet edeceğini belirten Başkan Topbaş, “Bir dahaki yıla yetişmesini arzu etiğimiz Yenikapı’da 9 bin m2’lik bir çadır yapıyoruz. İstanbul’da artık orada bu tür aktiviteleri Yenikapı’daki bu modern çadırımızda gerçekleştireceğiz” diye konuştu. Sinoplulardan yoğun ilgi gören Başkan Kadir Topbaş, vatandaşlarla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Stantları da tek tek gezen Başkan Topbaş, etkinliğe katılan vatandaşlara Sinop kestanesi ile sırık kebabı ikram etti.