Başkan Topbaş sanatseverlerle buluştu 5.11.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin dönem açılışında kursiyerler ve sanatseverlerle buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her yıl 40’tan fazla sanat dalında binlerce kursiyerin eğitim aldığı Esenler Belediyesi Sanat Evi’nin (ESEV) 2015-2016 kurs dönemi açılışına katıldı. Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende sanatseverlere hitap eden Başkan Topbaş, ESEV’den değişik branşlarda eğitim alan çocukların ve gençlerin kabiliyetlerini geliştirerek kendilerine yeni ufuklar çizmeye başladığını gördüğünü söyledi.

 

Kültür merkezlerinin çocuklar için ev ve okuldan sonra gidebilecekleri üçüncü adres haline gelmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Ailesi çocuğunun okulda, eğitim veya kültür merkezinde eğitim aldığını bilecek. Şehirlerdeki çocuklar 10 yaşına kadar kapının önünde, 14 yaşında arka sokakta ama ondan sonra nerede olduğunu bilemezsiniz. Bu şehirler nice yiğitleri yok etmiştir. Bu bakımdan bu gibi yerler çocuklara verecekleri eğitimler ile farkındalık kazandıracaktır. Biz ne kadar kendi değerlerimize sahip çıkarsak o kadar dünya bizi örnek alır.”

 

Törenin sonunda kursiyerler yaptıkları hat, ebru ve resimleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya takdim ettiler. Törende ayrıca solunu dolduran vatandaşlar, sanatçı Ömer Çelik’in okuduğu türkülerle keyifli anlar yaşadılar.