İBB Heyeti Finlandiya’ya gidiyor… 14.10.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile biraraya geldi. Görüşmede, İBB Genel Sekreteri Başkanlığında kurulacak heyetin önümüzdeki aylarda Finlandiya’ya gitmesine karar verildi.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile bir görüşme gerçekleştirdi. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen görüşmede, Başkan Kadir Topbaş ve Finlandiya Cumhurbaşkanı’nın yanı sıra Finlandiya Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Teemu Tanner, Helsinki Büyükelçisi Adnan Başağa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları da hazır bulundu.

Heyetler arası görüşmeler başlatıldı…

Karşılıklı işbirliği imkanlarının görüşüldüğü kabulde, özellikle çevre, atık yönetimi, çevresel değerlerin ölçülmesi konuları üzerinde duruldu. Heyetler arası görüşmelerin başlatılması yönünde alınan kararın ardından, İBB Genel Sekreteri Başkanlığında kurulacak heyetin önümüzdeki aylarda Finlandiya’ya gitmesine karar verildi.