İstanbul için gururla çalışıyoruz… 18.9.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Başkan Topbaş, İstanbul için 11 yıldır gururla çalıştıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbulluların, Türkiye’nin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Kurban Bayramı’nın barış, huzur ve kardeşlik içinde geçmesi ve sıkıntısız kurban kesimleri için belediye olarak her türlü hazırlığı yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, “Her zamanki gibi bizler bayram yapmayacağız. Vatandaşlarımıza bayram yaptıracağız. İstanbul’a hizmet veren, 73 bin kişilik bir aile olarak 11 yıldır gururla çalışmaktayız. Bütün mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bayram, güzelliklerle geçsin…”

İstanbul’un nüfus olarak dünyanın 117, ekonomi olarak da 127 ülkesinden büyük olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, bayram boyunca toplu ulaşımı yüzde 50 indirimli hale getirdiklerini, itfaiye ve zabıta başta olmak üzere gerekli tüm birimlerin teyakkuz halinde bayram boyunca hizmet vereceğini hatırlattı. Bayramların dostluğu, kardeşliği pekiştiren, küskünlükleri gideren ve insani duyguları ön plana çıkartan özel günler olduğunun altını çizen Başkan Topbaş, “İstiyoruz ki, bu bayram güzelliklerle ve huzurla dolu geçsin. Bayramda sıla-i rahim yapacaklara ve tatile gideceklere kazasız belasız hayırlı ve dikkatli yolculuklar diliyorum.” dedi.

“İstanbul, başka şehirlere örnek oluyor…”

Büyükşehir ailesinin İstanbul’da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başka şehirlere örnek olacak çalışmaları ve modelleri birlikte ortaya çıkartacaklarını dile getire Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul tek başına bir başkan vesilesiyle değil, her birinizin başarı hikayesiyle bugünkü güzel noktaya geldi. Sizlerle birlikte yapabileceğimiz her şeyi söyledik. Sözümüzü yerde bırakmadık, arkasında durduk. İstanbullulara verdiğimiz sözden çok daha öteye hizmet etmeye ve yaşamaktan gurur duyulan bir şehir oluşturmak için hummalı bir şekilde çalışıyoruz. Gittiğim birçok şehirden mukayese edilmeyecek kadar çok daha iyi noktada olduğumuzu görüyorum. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Samimi olarak bize eleştirenlerin bize yol gösterdiğini düşünmekteyiz.”

Başkan Topbaş: “Bizim sözümüz yerde kalmaz…”

Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın servisçilere verdiği plaka müjdesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. “Özellikle ifade ediyorum ki; bizim sözümüz yerde kalmaz. Biz tamam dediysek mutlaka gerçekleştiririz” diyen Başkan Topbaş, “Bu konu hemen bir yazıyla oldu bittiye getirilemez. Çok ciddi bir çalışma gerekiyor. Bu çalışmayla binlerce hak sahibi olacak servisçimiz var. Üst düzey bürokratlarımız ilgili oda ve derneklerle görüşüyor. Doğru bir sistem kurmalıyız ki, yarın bu şehre, gelecek kuşaklara problem olmasın. Bu hassasiyeti içimizde taşıyoruz.” dedi.

“İBB olarak hassasiyetle çalışıyoruz…”

Yaptıkları her çalışmada özellikle taksici, minibüsçü ve halk otobüsçü esnafını mağdur etmemeye özen gösterdiklerini vurgulayan Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Bizden sonra ne olursa olsun demiyoruz. Kimsenin hayat nizamını, hayata tutunma ağlarını kopartmak istemiyoruz. ‘Esnafımıza daha neler katabiliriz? Daha nasıl çalışabilirler? Daha nasıl mutlu olabilirler’, hep buna bakıyoruz. Bir yerde park yaparken, yol geçirirken veya dönüşüm çalışması yaparken de tüm hassasiyetimiz, aman kimse mağdur olmasın… Kimse ezilmesin, üzülmesin… İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak hizmetlerimize bu hassasiyetle devam ediyoruz.”