Başkan Kadir Topbaş’tan birlik ve kardeşlik mesajı 15.9.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Edirne’nin ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Birlik ve kardeşlik mesajları veren Başkan Topbaş, ziyaret ettiği belediyelere yatırım sözü verdi.

Edirne’nin Meriç, İpsala, Küplü, Yeni Karpuzlu, Enez ve Keşan ilçelerini gezen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da eşlik etti. Meriç’te Belediye Başkanı Nihat Yörük ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Topbaş, belediye binasının önüne şehir meydanı ve park yapma sözü verdi. 1968’de Meriç’te bir süre vaizlik yaptığını anlatan Başkan Topbaş, kendisini yıllar önceden tanıyan vatandaşlarla hasret giderdi.

“Vatandaşlardan büyük sevgi gösterisi…”

Küplü ilçesinde yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi alan Başkan Topbaş, İpsala’da da vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Burada vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş, ülkelerin kalkınmasında yerel yönetimlerin çalışmalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

“Başkan Topbaş’tan ilçe belediyelerine destek…”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Edirne’de ziyaret ettiği ilçe belediyelerine destek sözü verdiğini hatırlatan Başkan Topbaş, “İstikrar içinde güçlü bir Türkiye’yi milletçe beraber kol kola girerek hazırlayacağız. 11 yılda pek çok sorununu çözdüğümüz İstanbul’a sadece bu yıl 12,5 milyar lira yatırım yaptık.” dedi. Dünyada devletlerin yaptığı dev metro yatırımlarını İBB’nin kendi kaynaklarıyla yaptığının altını çizen Başkan Topbaş, verecekleri destek ile İpsala Belediyesi’nin de ilçenin çehresini değiştireceğini kaydetti.

“Bilgi ve deneyim paylaşımına büyük önem veriyoruz…”

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı olarak yerel yönetimlerin bilgi ve deneyim paylaşımına büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Topbaş, şunları söyledi: “İBB olarak da dünyanın her tarafındaki yerel yönetimlere destek veriyoruz. Daha geçen ay Saraybosna’ya 30 tane otobüs verdik. 20 otobüs de Afrika’da sefaletle boğuşan Liberya’ya gönderdik. Şimdi aynı şekilde Çad ülkesine de 20 otobüs hediye ediyoruz. Ecdadımız Osmanlı da dünyanın birçok bölgesine sırf insana hizmet etmek için yardımlar yapmıştı.”

Konuşmasının ardından Enez’e geçen Başkan Kadir Topbaş, ilçe belediye başkanı Abdullah Bostancı ve büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Belediye başkanından çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Topbaş, Enez Sahil Yolu’nun açılışını da yaptı.