İstanbul Park ilişkileri geliştirecek… 29.7.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov’u makamında ağırladı. Başkan Topbaş, Odessa’da yapılacak İstanbul Park Projesi ile iki şehir arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacaklarını söyledi.

Ukrayna Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’nda ziyaret etti. Ukrayna’daki sıkıntıların geride kalmasını ümit ettiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un kardeş şehri Odessa ile özellikle turizm ve ticaret alanında daha çok işbirliği yapılabileceğini söyledi.

İstanbul Park ilişkileri geliştirecek…

Odessa’da yapılacak İstanbul Park Projesi’nin hızlandırılması için talimat verdiğini ifade eden Başkan Topbaş, Türk kahvesi, nargile, Türk çeşmesi gibi kültürel öğelerin yaşatılacağı parkın iki şehir arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunacağına inandığını belirtti.

Başkan Kadir Topbaş’a teşekkür…

Odessa Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov da, İstanbul’daki belediyecilik uygulamalarını yakinen takip ettiklerini ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni örnek aldıklarını ifade ederek, Başkan Topbaş’a İstanbul Park konusunda verdiği destekten dolayı teşekkür etti.