Batum Belediye Başkanı’ndan ziyaret… 3.7.2015

Gürcistan Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov başkanlığındaki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov’u Saraçhane Belediye Sarayı’nın girişinde karşıladı. İBB Şeref Defteri’ni imzalayan konuk Başkan Ermakov ile Başkan Topbaş bir süre görüştü.

Başkan Kadir Topbaş, görüşmede, geçtiğimiz günlerde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’teki Kür Nehri’nin taşması sonucunda şehrin sel felaketi yaşamasından büyük üzüntü duyduklarını belirterek geçmiş olsun dileklerini iletti. İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç başkanlığında Tiflis’e bir yardım ekibi gönderdiklerini hatırlatan Başkan Topbaş, “İBB olarak 2006 yılında Tiflis’te İstanbul Kültür Günleri Etkinliği gerçekleştirdik. Gürcistan’ın bütün kentleriyle var olan işbirliğimizi geliştirmek arzusundayız.” dedi.

Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov da, Başkan Kadir Topbaş’ın Gürcistan’a gösterdiği yakınlıktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile pek çok alanda bilgi ve deneyim paylaşımında bulunmak istediklerini söyledi.