Camiler kimliğimizi yansıtıyor 3.7.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yenilenen Zeytinburnu Ulu Camii’nin açılış törenine katıldı. Başkan Topbaş, camilerin, türbelerin ve çeşmelerin kimliğimizin birer parçası olduğunu söyledi.

Zeytinburnu’nda devlet-vatandaş işbirliğiyle yenilenen Ulu Camii Açılış Töreni’ne, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Yusuf Tülün ile çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, mabetlerin değerlerimizi ve kimliğimizi yansıttığını belirterek, caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ramazan; rahmet ve bereket ayı…

İstanbul’da yaşamanın ve bu şehre hizmet etmenin çok büyük bir gurur olduğunu ifade eden Başkan Kadir Topbaş, şöyle konuştu: “Dualarda buluşulan Ramazan-ı Şerif ayının böyle mübarek bir Cuma gününde sizlerle birlikte olmaktan dolayı Rabb’ime hamd ediyorum. Ramazan ayının rahmet ve bereketinin tüm dünya Müslümanlarını kuşattığı bir iklimde cami açılışı yapmak büyük bir gurur. Camilerimiz, türbelerimiz ve çeşmelerimiz bizim kimliğimizdir ve Müslüman olduğumuzun işaretidir. İnsana hizmet için birçok eserler ortaya koymuş bir millet olarak bütün dünyanın mutluluğunu, huzurunu ve barışını temenni etmeye devam edeceğiz.”