Kuzey Yürüyüşü’nden AB ve Olimpiyatlara mesaj… 6.5.2012

İstanbul’da ilk kez düzenlenen Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü’nde Başkan Kadir Topbaş, Avrupa Birliği ve Olimpiyat Oyunları’na mesaj gönderdi.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Kıtalararası Kuzey Yürüyüşü, Boğaziçi Köprüsü’nde yapıldı. Yürüyüşe, Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Paet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone ile yerli ve yabancı sporcular katıldı.

Başkan Topbaş: “İstanbul Olimpiyatlara hazır”

Başkanı Kadir Topbaş, bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Kuzey Yürüyüşü’nün gelecek seneden itibaren Avrasya Maratonu kapsamında yapılacağını söyledi. Başkan Topbaş, birçok başarılı kongre ve spor organizasyonuna başarıyla imza atan İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’na hazır ve talip olduğunu da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından eğitmenler, yürüyüşe katılanlara teknik bilgi verildi. Etkinlikte daha sonra katılımcılar, Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu girişinden yürümeye başladı. Yürüyüş, Boğaziçi Köprüsü’nün Avrupa yakasında sona erdi.  Kuzey Avrupa ülkelerine özgü olan Kuzey Yürüyüşü, özel olarak tasarlanan ve kullanıcılara göre ayarlanabilen bastonlardan destek alınarak yapılıyor.