Başkan Topbaş oyunu Bakırköy’de kullandı 7.6.2015

2015 Genel Seçimleri için oyunu kullanan Başkan Topbaş, oy kullandığı okulun çıkışında gazetecilere, “Seçimlere kazanma olarak değil bir yetkilendirme olarak bakmak lazım” dedi.

Bakırköy Florya Murat Kölük İlkokulu 1316 Numaralı sandıkta eşi Özleyiş Topbaşla oyunu kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş çıkışta gazetecilere açıklamada bulundu.

Türkiye’nin önümüzdeki 4 yıl boyunca kimler tarafından yönetileceği için sandık başına gittiğini ifade eden Başkan Topbaş, “Makam ve mevkiler geçici. Önemli olan devletin bekası, ülkenin geleceğidir. Aruzumuz bu seçimin de ülkemize ve vatanımıza hayırlar getirmesidir” diye konuştu.

Türkiye’nin 78 milyonluk büyük bir aile olarak ayrım gayrım yapmadan bir araya gelebildiğini, demokrasiye sahip çıktığını kaydeden Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Demokratik bir rejimin değerlerini bilerek, seçim sonuçlarına da saygı göstererek Türkiye’yi geleceğe taşımalıyız. Artık bir araya gelebilen bir milletiz. Eskiden bir ayrım vardı, farklılıklar vardı. Bunlar çok şükür ortadan kalkıyor. Bunların ortadan kalkması modernleşme, medeniyetleşme demektir. Tüm yurttaşlarımızın da bu duyguda olduğunu hissediyorum. Yurttaşlarımızda çok gergin bir ortam olmasını istemiyor.”

Siyasetin artık tarz değiştirmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Topbaş, “Seçimlere bir kazanma olarak değil bir yetkilendirme olarak bakmak lazım. Mücadele değil, yarış olarak bakmak lazım. Kazanma kelimesini ben siyasette sevmiyorum. Siyasette yetkilendirme olur. Halkımız oy verdiği partiye yetki vermek için sandık başına gidiyor. Yönlendirme açısından, siyasi partileri hizaya getirme açısından vatandaşın elindeki en önemli argümandır” diye konuştu.