Anneler Günü’nde coşkulu kutlama… 10.5.2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü’nü coşku içerisinde kutladı. Avcılar’da düzenlenen şölene katılan Başkan Kadir Topbaş, hayattaki en büyük öğreticinin anneler olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avcılar’da düzenlenen Anneler Günü etkinliğine katıldı. Bütün annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Topbaş, “Ruhumuzun gelişmesinden, dünyamızın genişlemesine değerlerimizin bizde şekilde bulmasında en büyük öğretici annelerimizdir. Şefkatin, merhametin sembolüdür. Biz anneyi sadece bir günde değil, bütün hayatımız boyunca farklı şekilde görmekteyiz. Yavrularına kavuşamayan annelere inşallah onlarla buluşmalarını temenni ediyorum.  Evlatlar annelerinizin kıymetini biliniz. Çünkü o güzel anneler, kendi gözlerinden dahi sakınarak bizleri yetiştirmeye çalıştılar.” dedi.

“Anneler evlatlarına ruhlarını nakşettiler”

Annelerin üzülmesinin bütün dünyaya farklı bir etki yapacağını belirten Başkan Topbaş, “Büyük bir milletiz, biz büyük bir aileyiz, beraberce kol kola girerek sevgi ve hoşgörü yumağını oluşturma imkanımız var. İnanıyorum ki, İstanbul’un ve Türkiye’nin yarınları farklı olacak. Çünkü evlatlarınızı, anneler olarak sizler şekillendirdiniz. Ruhunuzu onlara nakşettiniz, vatan, millet sevgisini onlara aşıladınız. Gözünüzden dahi sakındığınız evlatlarınız yarın çok daha mutlu olsunlar diye çalıştınız. Bizlerde bunun için sizlere hizmetkar olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Anneler keyifli anlar yaşadılar…

Anneler Günü etkinlikleri kapsamında; sunucu İkbal Gürpınar’ın sunumuyla etkinlikler gün boyu sürdü. Sahneye çıkan Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin annelerle oynadığı balon oyunu büyük beğeni topladı. Etkinliklerin ilerleyen saatlerinde sahneye ünlü sanatçı Funda Arar da seslendirdiği şarkılarla vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.