Belçika Dış Ticaret Bakanı’nın ziyareti 27.4.2015

Belçika Dış Ticaret Bakanı Pieter De Crem, beraberindeki heyetle birlikte Başkan Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Belçika Dış Ticaret Bakanı Pieter De Crem, İBB ve UCLG Dünya Teşkilatı Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Belçika İstanbul Başkonsolosu Henri Vantieghem, Belçika Anvers Valisi Cathy Berx, Belçika Ticaret Odası Başkanı Marc Van Peel John Stoop ile UCLG MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman da yer aldı.

 

Pieter De Crem’e İstanbul ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri hakkında bilgiler veren Başkan Kadir Topbaş, UCLG ve UNACLA Başkanı olarak dünyanın birçok şehrinde yerel yönetimlere ve şehirlerin gelişmesine yönelik olarak yürüttükleri çalışmaları da anlattı.

 

İstanbul ve Türkiye’nin yıllardaki gelişmesini ilgiyle takip ettiklerini belirten Pieter De Crem de Euro Palia etkinlikleri kapsamında Belçika’nın Anvers şehrinde “İstanbul ve Anvers Limanları” konulu konferans düzenleneceğini aktardı. Liman şehirleri İstanbul ve Anvers arasındaki ekonomik ilişkilerin çok daha fazla geliştirmek istediklerini vurgulayan Pieter De Crem, Kadir Topbaş’ı Belçika’ya davet etti.