İstanbul’da 23 Nisan coşkusu 23.4.2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı adına yakışır etkinliklerle kutladı. Maltepe Sahili’nde düzenlenen etkinliklere katılan Başkan Kadir Topbaş, “23 Nisan’ın dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlamasını arzu ediyoruz.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Valiliği ile birlikte düzenlediği “İstanbul Çocuk Festivali”, Maltepe Yaşam, Spor, Kültür ve Eğlence Parkı’nda gerçekleşti. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan etkinlikte, TRT Çocuk Korosu mini bir konser verdi.

 

Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Halkalı Güneş Ortaokulu öğrencisi Esra Akın, Doğ Ey Güneş şiirini okudu. Ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak tarafından verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Mehteran Takımı’nın konseri ise etkinlik alanını dolduran çocuklardan ve velilerden büyük alkış aldı.

 

Maltepe, Haliç ve Avcılar Sahillerinde coşkulu kutlamalar…

Başkan Kadir Topbaş, 23 Nisan programlarının protokolün ötesine geçerek, çocuk bayramı gibi kutlanmasını istediklerini belirterek; “Çocuklarınızın bugün yaptığımız parklarda, spor ve etkinlik alanlarında eğlenmelerini arzu ediyoruz. Bu bayramı çocuklarınızın dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlamalarını arzu ediyoruz.” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maltepe, Haliç ve Avcılar Sahillerinde çocuklara yönelik etkinlikler ve kutlamalar gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, gelecek yıllarda da çocuklara yönelik bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Topbaş, daha sonra Miniatürk’te düzenlenen etkinliklerde çocuklarla buluştu. Öğrenci ve aileleriyle sohbet eden Başkan Topbaş, hatıra fotoğrafı isteklerini de geri çevirmedi.