Başkan Kadir Topbaş makamını Küçükler’e bıraktı 23.4.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu’ndan Hamza Emirhan Küçükler’e bıraktı.

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ün Türk çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan, tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da coşku ve heyecanla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu, Hekimoğlu Ali Paşa İlkokulu’ndan 4. Sınıf öğrencisi Hamza Emirhan Küçükler’e bıraktı.

Başkan koltuğuna Hamza Emirhan Küçükler oturdu…

Başkan Kadir Topbaş, koltuğa oturan Hamza Emirhan Küçükler’e; “Şu anda 15 milyonluk İstanbul’un sorumluluğunu aldın. İlk icraatının ne olmasını istersin?” diye sordu. Küçükler de, “Çocuklar için bisiklet yolu ve engellilerin rahat yürüyebilmeleri için yollar yapmak; ekonomik durumu iyi olmayan çocuklara burs vermek isterdim. İnsanları toplu taşıma araçlarına özendirebilmek için televizyonlarda kamu spotları yayınlardım. Kaçak yapıları önler, binaların cephelerini estetik hale getirirdim ve tarihi binaları restore ederdim. Toplum sağlığı için gıdaların değerini arttırırdım. Sokak hayvanlarına barınak yapardım.” dedi.

Bütün güzellikler birarada…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Aziz Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini belirten Başkan Kadir Topbaş, “Bugünler aynı zamanda Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. Yıldönümü. Bugün aynı zamanda Regaip Kandili. Bütün güzellikler biraraya geldi” dedi. Dünyada artık ekonomik savaşların ön planda olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, öğrencilere çok çalışmalarını ve başarılı olmalarını öğütledi. Okula Türk Bayrağı hediye eden Başkan Topbaş, kendisini ziyaret eden öğrencilere de mini tablet ve çeşitli hediyeler verdi.