Üsküp Belediye Başkanı’nın ziyareti 20.4.2015

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküp Belediye Başkanı Koce Trajanovski’yi makamında ağırladı.

Üsküp Belediye Başkanı Koce Trajanovski ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti. Saraçhane’deki Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen ziyaretin ardından açıklama yapan Başkan Kadir Topbaş, “Yerel yönetimler olarak bilgi ve deneyim paylaşımına ihtiyacımız var.” dedi.

 

Daha önce Üsküp’ü iki kez ziyaret ettiğini ve önümüzdeki günlerde tekrar Üsküp’e gideceğini ifade eden Başkan Topbaş, “Önümüzdeki günlerde Üsküp Belediyesi’nin Meclis Üyelerini İstanbul’a davet edeceğiz. Burada bizim çalışmalarımızı yerinde inceleyecekler. Belediye Başkanları olarak bizler bilgi ve deneyimlerimizi paylaştığımız sürece sorunları geride bırakabiliriz. Bizim belediyeler arasındaki ilişkilerimiz iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendirecektir.” diye konuştu.

 

Başkan Kadir Topbaş, akşam saatlerinde de konuk belediye başkanı ve beraberindeki heyetle birlikte Ortaköy'de akşam yemeği yedi. Yemek öncesi Başkan Topbaş heyet üyeleriyle birlikte İstanbul Boğazı’na karşı hatıra fotoğrafı da çektirdi.