Başkan Kadir Topbaş’a Tataristan Devlet Madalyası 27.3.2015

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası takdim edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Mınnıhanov tarafından Devlet Madalyası verildi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki törende konuşan Mınnıhanov; “Sn. Kadir Topbaş, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Dünya Başkanı olarak verdiği hizmetlerin yanı sıra İstanbul ile Kazan şehirleri arasındaki işbirliğinde büyük katkı sağlamıştır. Bu sebeple Sn. Topbaş’a halkım adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

“İstanbullular ve Türk milleti için onur verici…”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, “Yereli dışlayarak ulusal politika üretmek artık imkansız hale gelmiştir. Küresel istikrar ve sürdürülebilirlik için yerel yönetimlerin katkısının önemlidir. Ben, dünya çapında yerel yönetimlerin güç kazanması için mücadele ediyorum. İstanbul ve Kazan şehirleri, bölgelerinde yeniliklerin başını çekecek potansiyele ve güce sahiptir. Bu madalya sadece şahsım için değil, İstanbullular ve Türk milleti için de onur vericidir. Ödül için teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Mınnıhanov, Başkan Topbaş’a Devlet Madalyası’nı takdim etti.

 

Başkan Topbaş’a “Hatıra madalyası” da verildi…

Başkan Kadir Topbaş, Devlet Madalyası Takdim Töreni’nden sonra Kazan Üniversitesi’nde öğrencilere hitap etti. Üniversitenin Türkoloji bölümündeki öğrencilerle biraraya gelen Başkan Topbaş’a, Rusya Federasyonu Başkanı Putin imzalı “23. Kazan Üniversite Yaz Oyunları Hatıra Madalyası” verildi. Başkan Topbaş, daha sonra Kazan Belediye Başkanı Ilsur Metshin ile birlikte UCLG Avrasya Bölge Teşkilatı Toplantısı’na da katıldı.