TBB’den belediyelere araç yardımı 9.3.2015

Türkiye Belediyeler Birliği, sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere çeşitli iş makinası ve hizmet ekipmanları hibe etti. Araç teslim törenine katılan Başkan Kadir Topbaş, TBB Konukevi’nin açılışını da gerçekleştirdi.

Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), sınırlarında mülteci bulunması sebebiyle mali yükü artan belediyelere destek oluyor. Diyarbakır’da düzenlenen araç teslim törenine, Başkan Kadir Topbaş ve Encümen Üyeleri ile araç hibe edilen belediyelerin başkan ve üst düzey bürokratları katıldı.

 

TBB ve İBB darda kalanlara destek oluyor…

Törende konuşan Başkan Topbaş, Suriye’de yaşanan sıkıntıların sınır illerimizde de yaşandığına dikkat çekerek, “Başkalarına değer vermek, lokmasını paylaşmak, tanrı misafirliği bizim kültürümüzde vardır. Ülkemiz ölümden kaçan bu insanlara kapılarını açtı ve barındırmaya çalışıyor. Özellikle güneydoğu bölgemiz bu şekilde gelen misafirlerden daha fazla etkilemekte. Belediyelerimiz kendilerini seferber ettiler ancak insanı yardım konusunda daha fazla desteğe ihtiyaç var” diye konuştu.

 

TBB olarak kan ve gözyaşının aktığı bu süreçte insani değerlerin unutulmadığını hatırlatmak için Suriye’deki savaştan en çok etkilenen büyükşehir, il, ilçe ve beldelere destek vermek için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce yaptığımız araç yardımlarına ilave olarak bugün 33 araçlık bir konvoy daha gönderiyoruz. Dileğimiz bölgemizde ve dünyada barış ve huzurun olmasıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak da dünyanın neresinde bir afet varsa orada olmaya çalışıyoruz.”

 

Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya mobil mutfak…

TBB, ayrıca Diyarbakır ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyelerine 20 bin kişi kapasiteli mobil mutfak da hibe etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın aşçı ekibi, Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya giderek mobil mutfaklarda hizmet verecek personele aşçılık eğitimi verecek. Başkan Kadir Topbaş ve belediye başkanları, araç teslim töreninin ardından yeni yapılan TBB Konukevi’nin açılışını gerçekleştirdi.