İBB aşçılarından madalya yağmuru 5.2.2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi aşçıları, binlerce yerli ve yabancı şef ve dünyaca ünlü jürinin katıldığı 13. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde 4 altın ve 10 gümüş madalya kazandılar. Şampiyon aşçılarla biraraya gelen Başkan Kadir Topbaş, “Dünyanın gıpta ile izlediği İstanbul’u, siz de kendi becerilerinizle başarıyla temsil ettiniz.” dedi.

Yemek kültürünün olimpiyatları olarak bilinen Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali’nin 13’üncüsü İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Farklı kategorilerdeki yarışmalara katılarak işçilik, lezzet ve sunumda rakiplerine fark atan İBB Sosyal Tesisleri ve Lojistik Destek Merkezi aşçıları, yarışmaların sonunda 4 altın, 10 gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

 

Başkan Topbaş, şampiyon aşçıları ağırladı…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şampiyon aşçılarla Florya Sosyal Tesisleri’nde biraraya geldi. Başkan Kadir Topbaş’ı çalışma ofisinde ziyaret eden şampiyon aşçılar, Başkan Topbaş’la bir süre de sohbet ettiler. Başarılarından dolayı aşçıları ayrı ayrı tebrik eden Başkan Topbaş, “Dünyanın gıpta ile izlediği İstanbul’u siz de kendi becerilerinizle başarıyla temsil ettiniz. Sizlere şahsım ve İstanbullular adına teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Topbaş, sohbetin ardından şampiyon aşçılarla ve aşçıların çocuklarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İstanbullulara altın değerinde hizmet…

Onlarca yerli ve yabancı profesyonel aşçıya fark atarak altın madalya kazanmanın haklı gururunu yaşayan İBB aşçıları, uluslararası bir platformda böylesine bir başarı yakalamanın taşıdıkları sorumluluğu artırdığını ifade ettiler. İBB Sosyal Tesisleri olarak İstanbullulara her şeyin en iyisini, en kalitelisini ve en lezzetlisini en şık haliyle sunmak için özenle çalıştıklarını ifade eden madalyalı usta aşçılar, “İstanbullular her şeyin en iyisine layık.” şeklinde konuştular.