Başkan Topbaş Karabüklülerle… 25.12.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu yıl ilki düzenlenen Karabük Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, Karabük’ün hem sanayisi hem bulunduğu konum itibariyle çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bu yıl ilki düzenlenen ve gelecek yıllarda da tekrarlanması planlanan Karabük Günleri’nin açılışı İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Açılışa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Efkan Ala, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un müjdelenmiş mucize bir şehir olduğunu ifade ederek, “İstanbul, bulunduğu konum itibariyle de dünyanın merkezi sayılıyor. Bu güzel şehir aynı zamanda dünyanın 117 ülkesinden daha büyük bir ekonomiye sahip. Avrupa’nın da 23 ülkesinden de nüfus olarak daha büyük. Aynı zamanda Türkiye’nin mozaiği ve adeta bir özeti. Her bölgeden her şehirden insan var.” dedi.  

Sanayideki başarısı sebebiyle de Karabük’ün Türkiye’de hatırı sayılır illerden biri olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Böylesine güzel bir ilimizin şimdiye kadar tanıtılmamış olması hepimizin hatası. Dünyada en ufak bir şey için bile müzeler kuruluyor, tanıtımı yapılıyor. Bunu bizler de yapmalıyız. Karabük ilimiz hem sanayisi hem bulunduğu konum itibariyle çok önemli bir yere sahip. İnsanı ve kültürüyle de çok ayrı bir kent. İlkini düzenlediğimiz bu organizasyonun gelecek yıllarda da devam edeceğine inanıyorum.”

Başkan Topbaş, Feshane’deki organizasyonlar sebebiyle çevrede trafik sorunu yaşandığını ve vatandaşları mağdur etmemek adına gelecek dönemde Feshane’nin 9 bin metre karelik bir alana taşınacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Feshane’yi Yenikapı Miting Alanı’na taşıyarak bu tür organizasyonları çok daha güzel yapma fırsatı bulacağız. Çok daha geniş bir alanda bu tür etkinlikleri yapma fırsatı bulacağız. Arzu ediyoruz ki, ülkemizin değerlerini burada sergileyelim ve İstanbul ile birlikte tüm dünyaya yansıtalım. Bu tür organizasyonlar bizi biz yapan değerleri hatırlamak ve bu değerleri gelecek nesillere aktarabilmek adına önemli.”