Başkan Kadir Topbaş’tan İstanbul Hali’ne ziyaret 15.12.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bayrampaşa’da bulunan Avrupa Yakası İstanbul Hali’ni ziyaret ederek esnaf odaları temsilcileriyle görüştü.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in de hazır bulunduğu görüşmeye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp Karahan, İstanbul Yaş Meyve Sebze ve Bostan Komisyonu Derneği Başkanı Nevzat Dayan, Anadolu Yakası Meyve Komisyoncuları ve İşadamları Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz, İstanbul Meyve Sebze Komisyoncu ve Tüccarlar Derneği Başkanı Burhan Er ve esnaflar katıldı.

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Hali’nin İstanbulluları taze sebze ve meyveyle buluşturarak çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, “Ben bir esnaf ailesi çocuğuyum. Babam, ‘Yiyemeceğimiz malı hiç kimseye vermezdik’ derdi. Bizler de kalan malı döktük ama yiyemeyeceğimiz malı kimseye vermedik. Sizler de çocuklarınıza yedirmediğiniz, kendinizin yemediği malı vatandaşlara sunmamanızı gerekmektedir. Geçmişte halkın sağlığını tehdit eden görüntüler yaşanıyordu. İnsanlar meyve sebze çuvallarının üzerinde çizmeleriyle dolaşırlardı. Toplumun sağlığını tehdit ederlerdi. Ama şimdi aldığımız önlemler sayesinde bu görüntüler azaldı. Satıcılar daha hassas davranmaya başladılar.” dedi.  

Başkan Topbaş 2015 yılı içerisinde Anadolu Yakası’nda modern bir halin temellerinin atılacağını müjdeleyerek, şunları söyledi: “Bizim arzumuz esanafın yüzünün gülmesidir, vatandaşımızın mutluluğudur. Hazırlıklarımız tamam. 2015 yılında inşallah temelini atıyoruz. Bu yeni alan mal getiren kamyoncularımızın dinlenebilecekleri, banyolarını yapabilecekleri şekilde hazırlanacak. Dünyaya örnek olacak bir proje olacak. Aynı projeyi Avrupa Yakası’nda da hayata geçireceğiz. Son görev dönemimde İstanbul’a böyle bir yer kazandırmayı arzu ediyorum. Sizleri güzel bir yere taşıdığımızda da amacım sizlerden teşekkür alabilmek.”