Barış ve hoşgörü şehri 12.12.2014

Sinopluları biraraya getiren “Sinop Tanıtım Günleri”, Feshane’de yapıldı. Etkinliğe katılan ve stantları tek tek gezen Başkan Kadir Topbaş, barış ve hoşgörü şehri olan İstanbul’da pek çok kültürün buluşarak kaynaştığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile birlikte İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Sinop Tanıtım Günleri” etkinliğine katıldı. Sinop dernek ve vakıflarının temsilcilerinin de katıldığı programda konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da Sinop’tan daha çok Sinoplu yaşadığını belirterek, İstanbul’un Anadolu’nun mozaiği olduğunu söyledi.

Kültürlerin buluşma noktası; İstanbul…

Sinopluların vatanını milletini seven, inançları güçlü insanlar olduğunu ifade eden Başkan Topbaş, barış ve hoşgörü şehri İstanbul’da birçok kültürün buluşarak kaynaştığını dile getirdi. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere göç eden vatandaşların memleketlerini unutmamaları ve topraklarından kopmamaları gerektiğini anlatan Başkan Topbaş, Sinoplu işadamlarını kendi topraklarına yatırım yapmaya davet etti.

"Çocuklara geleneklerimizi öğretelim…”

“Memleketimize iş, aş, emek olalım. Değerlerimizin kaybolmaması için çocuklarımızı da memleketlerimize götürerek geleneklerimizi öğretelim.” diyen Başkan Topbaş, Vali Vasip Şahin ile birlikte stantları gezdi. Yöresel ürünlerin tadına bakan ve vatandaşlarla sohbet eden Başkan Topbaş, Sinoplularla bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.