Başkan Kadir Topbaş Artvinli hemşerileriyle buluştu 6.12.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, KARDER Derneği üyeleri ile buluştu. Hemşeri derneklerinin birlik olmalarını tavsiye eden Başkan Topbaş, İstanbul’un başarısının altında ekip ruhuyla çalışmanın yattığını söyledi.

Kafkas Artvinliler Derneği (KARDER) üyeleri ile İBB Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde biraraya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, Artvinlilerin çok çalışkan ve vatanını milletini seven insanlar olduğunu söyledi. Hemşerilerinden birlik olmalarını isteyen Başkan Topbaş, Artvinli dernek, vakıf ve federasyonların biraraya gelerek bölge kültürünün yaşatılmasına ve Artvin’in gelişmesine daha büyük katkılar sağlayabileceğine dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve geldiği günden itibaren kurumsal taassubu bir tarafa bıraktıklarını aktaran Başkan Topbaş, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışarak İstanbul’u dünyanın önde gelen kentleriyle yarışır hale getirdiklerini anlattı.

Ekip ruhuyla gelen bu başarıların neticesinde İstanbul’un bir turizm, fuar ve finans şehrine dönüştüğünün altını çizen Başkan Topbaş, “İstanbul’daki başarılarımız nedeniyle dünyadaki 3,5 milyar insanı yöneten UCLG’nin (Dünya Yerel Yönetimler Birliği) başkanlığına aday gösterildim ve iki dönemdir bu görevi onurla sürdürüyorum. BM Yerel Yönetimler Danışma Komitesi UNACLA’nın başkanlığı da getirildim. BM Genel Sekreteri Ban-ki Moon’un önerisiyle birçok devlet ve hükümet başkanıyla birlikte BM’nin Akil Adamlar grubunda da yer alıyorum. Bütün bu başarılar İstanbulluların bize verdiği destek ve birlikte çalışmanın neticesinde gerçekleşti.” diye konuştu.

Programda Başkan Kadir Topbaş’a İstanbul’a yaptığı başarılı hizmetler ve Artvin’in gelişmesine verdiği katkılar nedeniyle teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Topbaş, hemşerileriyle bol bol sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.