Şehir Tiyatroları 100 yaşında! 18.11.2014

Yerli ve yabancı tiyatro eserlerinin seçkin örneklerini İstanbullularla buluşturan Şehir Tiyatroları, kuruluşunun 100’üncü yılını bir gala ile kutladı. Törene katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şehir Tiyatrolarının geleceğe taşınacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 100’üncü kuruluş yılı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen muhteşem bir galayla kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yer aldığı geceye, çok sayıda tiyatro ve sinema sanatçısı katıldı. Galada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen ile Kadir İnanır, Erdal Özyağcılar, Perihan Savaş, Zihni Göktay, Cihan Ünal, Sezai Yılmaz, Çiğdem Tunç gibi sanatçılar ve çok sayıda Şehir Tiyatrosu sanatçısı yer aldı. .

“Darülbedai Caddesi…”

Gala öncesinde Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve beraberindeki sanatçılar, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nden Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na yürüdüler. Yazıcıoğlu ve beraberindekiler, Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nin duvarına “Darülbedai Caddesi” tabelası astılar.

“Şehir Tiyatroları geleceğe taşınacak…”

Başkan Kadir Topbaş, galada yaptığı konuşmada, Şehir Tiyatrosu’nu bilen birisi olarak Erhan Yazıcıoğlu’nu göreve getirdiklerini söyledi. Geceye katılmış olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Tebrik ediyorum, 100 daha diyorum. İnanıyorum ki, Şehir Tiyatromuzu Erhan Bey, ekibiyle birlikte geleceğe taşıyacak. Bendeniz de bu 100 yılın kutlamalarında bulunmaktan büyük şeref duyuyorum. Geçmişi biraz bilen birisi olarak, burada bulunmaktan büyük haz duyuyorum.” diye konuştu.

“100. yıl şarkısı söylendi…”

Başkan Kadir Topbaş, daha sonra günün anısına Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu’na plaket verdi. Konuşmaların ardından, Şehir Tiyatroları sanatçıları birlikte 100. yıl şarkısını seslendirildi. Gecede; Burak Kut, Cihan Ünal, Erol Evgin, Hakan Aysev ve Nükhet Duru gibi pek çok sanatçı da sahne aldı.