Başkan Topbaş Bingöllülerle… 14.11.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Feshane’de düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Başkan Topbaş, barış ve hoşgörü şehri olan İstanbul’da birçok kültürün buluşarak kaynaştığını söyledi.

İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Bingöl Günleri”, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’ın katılımıyla başladı. Bingöl dernek ve vakıflarının temsilcilerinin de katıldığı törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da Bingöl’dekinden daha çok Bingöllü yaşadığına dikkat çekerek, İstanbul’un Anadolu’nun mozaiği olduğunu söyledi.

Bingöl’den gelen misafirlere; “Güneşin en güzel doğduğu kent Bingöl’den, güneşin iki kıtaya birden doğduğu İstanbul’a hoş geldiniz. Bingöllüler mert, vatanını milletini seven, inançları güçlü insanlar…” diye seslenen Başkan Topbaş, barış ve hoşgörü şehri İstanbul’da birçok kültürün buluşarak kaynaştığını dile getirdi.

Başkan Topbaş, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere göç eden vatandaşların memleketlerini unutmamaları ve topraklarından kopmamaları gerektiğini; kendisinin her yıl tatilinin bir haftasını çocuklarıyla ve torunlarıyla Artvin’deki köyünde geçirdiğini söyledi. Bingöllü işadamlarını kendi topraklarına yatırım yapmaya da davet eden Başkan Topbaş, “Memleketimize iş, aş, emek olalım. Değerlerimizin kaybolmaması için çocuklarımızı da memleketlerimize götürerek geleneklerimizi öğretelim.” dedi. Başkan Topbaş daha sonra Bakan Yılmaz’la birlikte stantları gezdi. Yöresel ürünlerin tadına bakan Başkan Topbaş, folklor ekibiyle birlikte halay çekti.