İstanbulluların huzuru için… 2.10.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane’deki Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. İstanbulluların güzel bir bayram geçirmesi için bir takım tedbirler aldıklarını belirten Başkan Topbaş, “Biz bayram yapmıyoruz, bayram yaptırıyoruz.” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane Başkanlık Sarayı’nda mesai arkadaşlarıyla bayramlaştı. Bayramlaşma törenine, İBB Meclisi 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Genel Sekreter Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcıları, Danışmanlar, Daire Başkanları, Genel Müdürler, Müdürler ve diğer İBB çalışanları katıldı.
Birtakım tedbirler alındı…

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bizler bayram yapmıyoruz. Bayram yaptırıyoruz” diyen Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da yaşayan insanların huzur içinde bayram geçirmeleri için her bayram yaptıkları gibi bu bayramda da bir takım tedbirler aldıklarını söyledi.
Ulaşım yüzde 50 indirimli…

Alınan tedbirlerin başarıya ulaşmasında İstanbulluların verecekleri katkının önemine vurgu yapan Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Geçmiş yıllarda kurban kesimlerinde sıkıntılar yaşanıyordu. 15 milyon kişinin yaşadığı kentte bu vecibeyi yerine getirirken çevre konusuna da hassasiyet gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu yıl 500 noktada kurban satış noktaları oluşturuldu. 121 noktada da kesim yerlerimiz var. İleri derecede sağlıklı mekanlar oluşturmaya çalıştık. Bu vecibeyi yerine getirirken ibadet hassasiyetini dikkate alarak işlemin yapılmasını temenni ediyorum. Bu bayramda da tüm toplu taşımalarımızda yüzde 50 indirimli hale getirildi. İSPARK şirketimiz de cadde üzerindeki otoparkları ücretsiz hale getirdik. Daha fazla yolcu taşımak için ihtiyaç olduğu noktalarda ek seferler düzenlenecek.”