Başkan Topbaş, Çankırılılarla... 18.9.2014

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ında katıldığı 2. Feshane Çankırı Tanıtım Günleri’nde 4 gün boyunca İstanbullular Çankırı’yı daha da yakından tanıma fırsatı yakalayacak.

Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF),  Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ile Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Feshane’deki Çankırı Tanıtım Günleri bugün başladı. 

Kurdele kesim töreninden önce konuşan Başkan Kadir Topbaş, Çankırı eniştesi olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu söyledi. Çankırılarla pek çok yerde karşılaştığını ve bunun kendisini mutluluk verdiğini kaydeden Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Çankırılı kardeşlerimin Türkiye’nin mozaiği olan İstanbul’da kendilerini göstermelerini  gelenek ve göreneklerimizi geleceğe taşıma adına çok önemsiyorum. Bu yüzden bu tür organizasyonları yapan federasyonlara desteğimizi her zaman verdik ve vermeye devam edeceğiz.” 

Başkan Topbaş bu tür etkinliklerin yerel tatları başka bölgelerin insanlarına tanıtma adına önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, “Özellikle sizlerden bir şey rica ediyorum. Bu tür organizasyonlarda kendi şehrinizin ve kendi bölgenizin ürünleriyle burada bulununuz.  Başka bölgelerin ürünleriyle değil kendinizi yansıtacak ürünlerle burada olunuz” diye konuştu. 

Feshane’de yapılan organizasyonların çevrede trafiği olumsuz etkilediğini kaydederek şöyle devam etti: “Bundan sonra inşallah burada yaptığımız bu tür organizasyonları Yenikapı’da 600 bin m2 alanda yapacağız. İstanbul’daki bu tür organizasyonların yeni adresi Yenikapı’daki geniş alan olacak.” 

Başkan Topbaş’ın konuşmasının ardından açılış kurdelesi kesildi. Başkan Topbaş stantları ayrı ayrı gezerek yöresel tatlardan tadarak Çankırılı hemşerileriyle fotoğraf çektirdi.