Ders zili çaldı! 15.9.2014

2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başladığı bugün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş öğrencileri mutlu gününde onları yalnız bırakmadı.

İstanbul'da 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törenle başladı. Okul bahçesinde düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra  İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ile birlikte öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan tören, halk oyunları gösterileri ve öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti. Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’da 2,5 Milyon öğrencinin ders başı yaptığını ifade ederek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Öğrenci velilerine çocuklarına örnek olmalarının önemine vurgu yapan Başkan Topbaş, “Velilerimizden özellikle rica ediyorum. Çocuklarınız sizi ellerinizde kitapla görsünler. Dizi izlerken görmesinler. Çünkü sizler onlar için en büyük modelsiniz” diye konuştu.

“Bir cemiyetin bozamadığı bir insanı bir arkadaşI bozar” diyen Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Çocuklarımızın kimlerle arkadaşlık ettiğini velileri olarak takip etmek bizim sorumluluğumuzda. Büyük bir şehirde hep beraber yaşıyoruz. Her türden insan var. Gelecek nesillerimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor.”


Konuşmaların ardından Başkan Topbaş birinci sınıfların dersine girdi. Çocuklara kitap da dağıtan Başkan Topbaş hatıra fotoğrafı çektirdi.