Başbakan Davutoğlu, Başkan Topbaş'ı ziyaret etti... 5.9.2014

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Başkanlığı’ndaki makamında ziyaret etti. Başbakan Ahmet Davutoğlu için Belediye Sarayı’nın önünde resmi tören düzenlendi. Başkan Kadir Topbaş ile birlikte İBB 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ebubekir Taşyürek, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve diğer belediye bürokratları kapıda karşıladı.

Belediye Sarayı’na girişinde şeref defterini imzalayan Başbakan Davutoğlu, hükümet programını TBMM’ye sunduktan sonra ilk ziyaretini İstanbul’a yapmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğunu yazdı. İstanbul’un kadim tarihi derinliği ve küresel merkez olma özelliğiyle dünyanın odağı olduğunu vurgulayan Davutoğlu, “İstanbul’a hizmet etmek en büyük şereftir. Başkanımız Topbaş ve ekibinin bu görevi hakkıyla yerine getirdiğine inanıyorum” diye yazdı.

Başkan Kadir Topbaş, şu anda Başbakan Davutoğlu’na İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 10 yıllık yatırımları ile projelerini sundu.