Büyük Zafer'in 92. Yılı! 30.8.2014

92’nci yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla İstanbul’daki ilk tören Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlendi.

Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra 1'inci Ordu ve Garnizon Komutanı Org. Salih Zeki Çolak katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı , İstanbul Valiliği, 1'inci Ordu ve Garnizon Komutanlığı, Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve kurum ve kuruluşların çelenkleri anıta konuldu.

Türk Bayrağı’nın göndere İstiklal Marşı ile çekildiği törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları için de saygı duruşunda bulunuldu.

Buradaki törenin ardından Başkan Topbaş ve Garnizon Komutanı Org. Zeki Çolak İstanbul Valiliği'nde düzenlenen törene katıldı.

İstanbul Valiliği'nde ki törenin ardın Vatan Caddesi’ndeki kutlama programına geçen Başkan Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte halkı birlikte selamladı. Selamlamanın ardından İstiklal Marşı okunarak Türk Bayrağı göndere çekildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin yürüyüşü ve askeri araçların geçişi halk tarafından ilgiyle izlendi ve uzun süre alkışlandı. Törende zırhlı araçların yanı sıra 6 savaş uçağı ve 9 helikopter de gösteriye katıldı.